^D^^M^

Dobrodosli na najbolji forum koji ste ikada videli,ovde mozete chat-ovati i post-ovati poruke,MI GA VOLIMO,A ZNAMO DA CETE GA I VI ZAVOLETI!!!

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj seLista članovaKorisničke grupePristupi

Delite | 

Hip-Hop

Ići dole 

Da li vi slusate rep?
1.DA[naravno]
64%
 64% [ 7 ]
2.NE[nikako ne slusam rep]
0%
 0% [ 0 ]
3.PONEKAD
18%
 18% [ 2 ]
4.NE SVIDJA MI SE TA VRSTA MUZIKE
0%
 0% [ 0 ]
5.VEOMA CESTO
18%
 18% [ 2 ]
Ukupno Glasova : 11

AutorPoruka
SuB ZeR0
Admin

Muški
Broj poruka : 162
Godina : 24
Datum upisa : 12.07.2007

PočaljiNaslov: Hip-Hop   Čet Jul 12, 2007 4:33 pm

Ja najvise slusam domaci rep.Ta vrsta muzike mi se jako svidja!
Sta vi mislite o domacem hip-hop-u?!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://collers.forumotion.com
Leni
Ucesnik diskusija

Muški
Broj poruka : 46
Datum upisa : 13.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Sub Jul 14, 2007 1:26 pm

Slusaj vatice sa od domaceg repa i hip-hopa samo volim da slusam BEOGRADSKI SINDIKAT a ove druge seljake nikako!
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Street_Boy
Pocetnik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Sub Jul 14, 2007 6:44 pm

Ja veoma gotivim rep...
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Uto Jul 17, 2007 2:22 am

Evo za neke koji hoce da citaju o Bg-sindikatu.

Predistorijat

Red Zmaja- su krajem devedesetih osnovala 3 repera (Djoka,Vladica i Boka) od kojih je samo jedan pravi i zivi na Kipru.
TUMZ – grupa je nastala 1998. i brojala je četiri člana. Za sobom je ostavila nekoliko pesama i zajedničkih nastupa.
MC Flex – solo mc nastao 10.1.1977. Covek koji je krstio Beogradski sindikat i bio prvi dugogodisnji predsednik istog.

1999.
21. marta nekoliko dana pred početak bombardovanja Beograda zvanično je nastao Beogradski Sindikat, bend koji je u narednim godinama definitivno izmenio muzičku scenu Srbije. Na zajedničkom koncertu tri mlade hip hop grupe u KST-u (gore pomenuti: Red Zmaja, Tumz i MC Flex) dogodila se velika fuzija i stvoren je Sindikat, osmočlana gerilska rap formacija.

Te godine usledilo je još nekoliko nastupa, mahom u istom prostoru, KST-u. Sindikat tada još uvek nije imao svoje pesme već su njihovi nastupi više bili koncepcija, svaka od grupa članica izvodila je svoje pesme. Krajem 1999. –te Sindikatu se priključio i deveti član Shef Sale A.K. To se dogodilo na koncertu u Domu Omladine krajem novembra te godine. Grupa je u to vreme počela intenzivno da osmišljava svoje nastupe. Pravljeni su miksevi matrica, prve zajedničke pesme... ali je i tada jedna od ključnih stvari bila spontanost i nepredvidivost na nastupu od čega se i dan danas ne odustaje. Sindikat je u početku pravio više hip hop žurke nego prave koncerte a sa njima su u to vreme nastupale i neke od danas takođe poznatih imena srpskog hip hopa (Bad Copy, Juice,...)

2000.
Od početka 2000. – te grupa je počela da planira i polako sprema svoj prvi album. Takođe, nastavili su se mnogobrojni nastupi tako da do kraja te godine nije bilo maltene ni jednog kluba u Beogradu gde Sindikat nije nastupio.Leto je obelezio nastup na prvom Exit festivalu (pre njegove profesionalizacije). U decembru je snimljena prva pesma u studiju – Divljina.

2001.
Početkom februara Sindikat nastavlja sa radom u studiju i snima pesmu – BS, BS. Ubrzo nakon toga usledili su pregovori sa izdavačkom kućom Automatik, a kasnije i potpisivanje ugovora za prvi album Sindikata. Dotle je sledilo nekoliko nastupa, da bi u maju grupa otputovala na muzičko pozorišni festival Passages u Nansiju (Francuska). Po povratku iz Nansija, Sindikat je imao svoj najveći nastup do tada, na trgu Republike u sklopu promotivnog koncerta za soundtrack filma Munje. Dva dana nakon toga u bašti SKC-a nastupili su kao podrška bendu Kanda, Kodža i Nebojša, na njihovom oproštajnom koncertu.U junu te godine snimljen je spot za pesmu Divljina, u režiji Đorđa Jovanovića. Od avgusta grupa je nastavila rad u studiju a 29. novembra album je bio gotov.

2002.
Najveći događaj početkom 2002. bila je promocija i objavljivanje prvog albuma Sindikata – Bsssst...Tišinčina. Usledilo je nekoliko nastupa u Beogradu (koncert u KST-u) i Novom Sadu u sklopu promocije albuma. Na leto bend je održao koncert u klubu Pećina na Tašu. U septembru 2002, Sindikat objavljuje svoje prvo nezavisno izdanje, singl Govedina, koja je za kratko vreme digla ogromnu prašinu za sobom. Sredinom novembra održan je najveći koncert Sindikata do sada, u velikoj dvorani SKC-a, a ubrzo nakon toga nekoliko koncerata širom Srbije.

2003.
Novu godinu Sindikat je proslavio nastupom u Sava centru, a početak godine definitivno je obeležilo drugo nezavisno BS izdanje- prvi album Ajs Nigrutina / Nigrutinski rečeno.

Nastavak price ce uslediti uskoro...
Nazad na vrh Ići dole
LiL-eYe
Zainteresovan za forum

Ženski
Broj poruka : 136
Godina : 26
Datum upisa : 21.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Sub Jul 21, 2007 1:30 am

slusham rap dugo oko 8godina, pre strani mnoogo slushala sad uglawnom samo domaci.... eto Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.myspace.com/lileye92
Baki
Pocetnik

Broj poruka : 11
Datum upisa : 21.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Sub Jul 21, 2007 8:21 pm

nije wazno kakaw je domaci ili strani rap ja ga slusam
po meni je najbolja rima do sada od nigrutina: uzeo sam mac i zadenuo za pojas.kobaz zamalo iseko na pola wristim od bola
Nazad na vrh Ići dole
BreakDANCER
Veoma zainteresovan za forum

Muški
Broj poruka : 216
Datum upisa : 22.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Ned Jul 22, 2007 8:22 pm

Hip Hop, Rap and Soul, je stvarno extra i to stalno slusham.
Nazad na vrh Ići dole
DuleZ.F.
Admin

Muški
Broj poruka : 134
Datum upisa : 15.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Sre Jul 25, 2007 2:53 pm

Ja ponekad , i to sada samo domaci

a ranije kao sto sam vec negde rekao dok sam bio klinac slusao sam skoro sammo strani ( 50 cent , eminem , i ostala sranja Very Happy )

BreakDANCER
Veoma zainteresovan za forum

Muški
Broj poruka : 216
Datum upisa : 22.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Čet Jul 26, 2007 12:45 am

I ja isto tako nekako.
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Sub Jul 28, 2007 3:57 pm

DuleZ.F. ::
Ja ponekad , i to sada samo domaci

a ranije kao sto sam vec negde rekao dok sam bio klinac slusao sam skoro sammo strani ( 50 cent , eminem , i ostala sranja Very Happy )
I ostala sranja a?
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Ned Jul 29, 2007 1:00 am

Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Ned Jul 29, 2007 4:41 pm

Evo jednog teksta grupe Beton Lige:

-CARSTVO NEBESKO-

Ponekad izblejim u sitne sate, svi kuntaju pale ujutru na šljake, i sve su ulice prazne, cujem lavež i prve tramvaje, klince kako divljaju ispred zgrade razbijeni ko majke, ponovo su prazne, obožavam ih takve okrenem se vidim samo rame, nema vajde, pišem rime na papir jer nocu je lakše, život je kao šetnja krajem delim ga na loše dane i gadne, ljude na zle i budale kako koji rade, znam te, zlato zaslepljuje, i u redu je, sve je ok brate, cuvaj te bajke za nove ortake, znaš me, i znaš o cemu pricam, jebo te pare, sujeta je nešto jace i deo nas je, i stvarno ne znam šta da ti kažem, e, palim ja odavde, žurim..,kažem kada ostanem bez teksta i zurim nazad u cudne poglede sada stranih mi ljudi koji nisu glupi i znaju šta mrzim njima nisam morao da glumim, smešno kako život nas menja, svi kažu život je jedan, ja sam proživeo treci sa 21, šta cekaš?

NA JEDNOM MOŽEŠ SAD, DA SLOMIŠ ZIDOVE, TE LAŽNE
TAMNICE, NA SVAKOM ZIDU SKROZ, CRTEŽI ŠARENI
O CARSTVU NEBESKOM

Sunce se ponovo rada, brate samo ako igraš, a svi smo bili sa kuckom što je htela da se igra,svi znamo gde nam pamet skita, a ja se makar trudim da sebi secem rogove, tebe poštujem, jer ti si biro da se smrznem kada rime prostruje, da hvatam poglede, i znam ko je kakav oduvek, i kada nemam svoje, kopam i ne tražim tude, da budem hrabar, ljubim dobre deve, nikako kuje, šutnem govna u dupe, upoznam prave ljude, sa njima dan danas idem kroz vreme, i dane burne, mnogi drugi me, ko da sam se vratio sa puta grle,osmeh ko džoker uvek, mrze gde god da udem, davolje sluge druže, znaj da nisam od juce, cestitam izuzecima, danas malo njih ume, neki misle sekta od boga peru ruke, treci bili u tripu Tito bog, sad pune crkve, znam i cetvrte, pete i šeste, svi se krste, kad dodu kiše, slave, praznici, kad mole za uspeh, jer, bože svašta, on je tu uvek, samo pucni prsticima more bit bidne super.

O CARSTVU NEBESKOM

Ovaj život te strefi ko Bonjeski nogom, pa prode trcecim hodom i zbogom, igra se sa tobom ko sa loptom, imaš duel sa Maradonom bato samo što je život i njega sa koko kokom , a kad bi mogo, vreme iz „Lajanja na zvezde“ da pretocim u ovo, pljuno bi na prošlost i sve što sam prošo 100%,slušaj me dobro, svi smo mi isti pred bogom, nema pošto, gde te stavi, tu se tali doživotno sa lovom, sa 15 puta krpljenim tockom i Jugovim motorom, što je propao kao ti sa poslom, ti nisi video ništa, puna flaša suza cela litra zbog krpljenja za dinar sinak, mnogi misle da lažem jer sada imam, jer se „Liga“ snima, ej brate, mnogo pricaš a ne znaš me, ni 5 mina, život je lep makar prošao ko Seve, bio bogalj od šeste, il imo obe leve nije bitno, jer ne znaš šta si imao dok ne izgubiš to isto, jer slava je trajna kao Bilbord, kao veza sa ribom, danas sa tobom sutra sa drugim likom, ne shvataj je licno.

O CARSTVU NEBESKOM
Nazad na vrh Ići dole
aki123456
Zainteresovan za forum

Muški
Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Ned Jul 29, 2007 10:11 pm

Slusam Rap/Hip-hop ceo zivot...
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Ned Jul 29, 2007 11:11 pm

aki123456 ::
bas ceo????Smile
Nazad na vrh Ići dole
aki123456
Zainteresovan za forum

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Ned Jul 29, 2007 11:24 pm

SuB ZeR0 ::
aki123456 ::
bas ceo????Smile

da bas ceo Very Happy cim sam stigao iz porodilista kuci odmah su mi pustili nesto od rap/hip-hopa Very Happy .... pa eto slusam od 7-8 godine...
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Pon Jul 30, 2007 12:39 am

Street_Boy ::
Ja veoma gotivim rep...
i to je sve?
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Pon Jul 30, 2007 11:32 pm

Evo nesh o novoj grupi iz Trstenika:

- About Elitna Ekipa
Elitnu Ekipu chine tri chlana Milos Veselinovic a.k.a Light '90,Pavle Pesterac a.k.a P4 & Petar Pesterac a.k.a Rope...grupa je iz Trsenika,Rope & Light rade bitove i produkciju.Elitna Ekipa radi na svom albumu vec duze vreme i sa grupom Simargal taj album ce biti vishe u HC fazonu!,imaju iza sebe mix tape "drum soldiers vol.1" ,mnogo gostovanja i zavrshen spot koji ce uskoro biti pushten u pogon!

Light je 3 godine bio u grupi "five tags"..kada se sve to zavrshilo odluchio je da krene sa novom grupom i da pochnu da rade malo ozbiljnije.. Rope je bio u grupi "ngs" koja se raspala i krenuo je solo putem gde su se kasnije nashli..

P4 je prvu svoju pesmu snimio sa "five tags-om" gde je pokazao shta zna i ume:)..

i tako je nastala "elitna ekipa"
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Pon Jul 30, 2007 11:34 pm

I o Ludom:
-Mc-Beatmaker Janko Janicijevic aka LUD aka JJluzuld (JankyG) iz Beograda, Dorcol objavljuje svoj dugopripremani album za Bassivity/Mascom pod nazivom " U Ime Igre", Izdanje 2006 godine. Album sadrzi razna gostovanja kao sto su VIP, Struka, Oneya, Thc, Dada, Looney...
Nazad na vrh Ići dole
aki123456
Zainteresovan za forum

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Pet Avg 03, 2007 4:12 am

Jel ste culi za PIK ili Prozivku Iz Kraja??? Mnogo dobre pesme imaju... ima na you tube-u nekoliko njihovih spotova...
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Pon Avg 06, 2007 2:40 pm

PIK moze i da znaci-Pricaonica Internet Krstarice-Very Happy
-Ja nisam cuo za njih...
Nazad na vrh Ići dole
Leni
Ucesnik diskusija

Muški
Broj poruka : 46
Datum upisa : 13.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Uto Avg 14, 2007 11:48 pm

Ja volim da slusam John-a!On je rvac,glumac a isto je i pevac covek je bas COOL lik!
Nazad na vrh Ići dole
Milos csi
Ucesnik diskusija

Muški
Broj poruka : 31
Datum upisa : 11.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Čet Avg 16, 2007 4:32 pm

Ja obozavam hip-hop,rep i te stvari,slusam i domaci i strani.Od nasih mnogo gotivim BS i naravno Bad Copy i Marcela,a Struku ne mogu ni da smislim
Nazad na vrh Ići dole
SuB ZeR0
Admin

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Uto Avg 21, 2007 10:40 pm

Milos csi ::
Ja obozavam hip-hop,rep i te stvari,slusam i domaci i strani.Od nasih mnogo gotivim BS i naravno Bad Copy i Marcela,a Struku ne mogu ni da smislim
A,sto ne Struku??
Nazad na vrh Ići dole
Milos csi
Ucesnik diskusija

Muški
Broj poruka : 31
Datum upisa : 11.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Sre Avg 22, 2007 12:02 am

Mnogo mi je nafuran,nalozen kao on je poznat i te fore.Slusao sam ga sta je pricao na tv-u, kao on kad prodje knez mihajlovom svi ga napadaju,obozavaju ma budala
Nazad na vrh Ići dole
aki123456
Zainteresovan za forum

Muški

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   Sre Sep 19, 2007 5:05 pm

ja ga video na kalisu... hoda k'o retard... bas me iritira...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Hip-Hop   

Nazad na vrh Ići dole

Hip-Hop
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
^D^^M^ :: Kultura :: Muzika-
Skoči na: